O nás

Energie a originalita, to je Carillon.Carillon je unikátní projekt na sborové scéně, a to hned z několika důvodů.

Pestrý repertoár přináší posluchačům transcendentální zážitek, mají možnost poznat v našich končinách nedoceněnou židovskou hudební kulturu, nechat se učarovat tklivými i temperamentními cikánskými melodiemi, poznat dávno zapomenuté či nikdy neobjevené perly české a slovenské lidové scény a to stále není vše.

Písně v programu skupiny nesou vždy určitou charakteristickou úpravu, jejíž autorkou je sbormistryně a „šéfka“ Tereza Staňková. Ta pro nás písně nejen upravuje, ale také píše autorské skladby, v podání Carillonu tak můžete slyšet například slavnostní mši zvanou Missa cordis (mše srdeční), kterou jinde v takovém provedení neuslyšíte.

Holky z Carillonu nikdy nespí. Pravidelně zkouší, koncertují, jezdí na soustředění a svůj program obohacují o nové kousky, a to nejen hudební – u příležitosti židovského svátku Purim nacvičily divadelní představení Purim Spiel, který sklidil velký úspěch a zajistil holkám angažmá na dalších kulturních akcích.

Tereza vede v ZUŠ Jana Hanuše kromě Carillonu také dětskou skupinu Sborůvky, které můžete potkat na některých našich koncertech.

Pod vedením Terezy funguje Carillon už od roku 2008, za těch pár letech se z dětského sboru stal sbor dívčí a nakonec pěvecká skupina, která nás nijak věkově ani žánrově nesvazuje. Doprovod má už léta pod palcem i ostatními prsty naše úžasná Jana Sanigová, která v mnoha případech působí také jako odborná umělecká poradkyně.

Tereza s Janou

Pokud nechcete propásnout žádné z našich vystoupení, sledujte náš Facebook.